Kiedy opłaca się stosować outsourcing pracowników?

Kiedy opłaca się stosować outsourcing pracowników?

Przy zatrudnianiu pracowników na zwykłych stanowiskach zaoferowanie im umowy o pracę nie naraża przedsiębiorcy na wysokie koszty, jednak inaczej wygląda to w branży IT.

Wysokie pensje w branży IT

Przyczyną tego są wygórowane pensje, które w przypadku najlepszych specjalistów potrafią przekraczać nawet dwadzieścia tysięcy złotych. Trudno obecnie znaleźć firmę – szczególnie jeżeli istnieje dopiero od kilku lat – która może sobie pozwolić na zatrudnianie osób i oferowanie im tak wysokiej pensji. Stąd też zainteresowanie usługami typu programista wynajem, które pozwalają współpracować z najlepszymi informatykami bez konieczności podpisywania z nimi umowy o pracę.

Zatrudnianie na czas projektu

Wybierając outsourcing kadr IT nikt jednak nie musi przejmować się takimi formalnościami, a dzięki rozliczaniu się wyłącznie za wykonaną pracę podczas trwania projektu firma oszczędza praktycznie z każdym dniem. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby całkowicie przejść na taki tryb pracy ze wszystkimi specjalistami, których obowiązki związane są z działaniami informatycznymi. Przy wynajmowaniu większej ilości fachowców lub korzystaniu z ich usług przez dłuższy okres czasu można uzyskać o wiele lepsze ceny. Ofertę na wspomniany outsourcing przygotuje firma, która od wielu lat obsługuje systemy IT dla klientów z całego świata. Dzięki temu klient ma pewność, że może liczyć na najwyższą jakość w niskiej cenie. Jednocześnie nie musi obawiać się problemów związanych z infrastsrukturą IT, bo ci fachowcy na pewno sobie z nimi poradzą.

2 komentarze do “Kiedy opłaca się stosować outsourcing pracowników?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *