Jak tanio zatrudnić programistę?

Jak tanio zatrudnić programistę?

Niezależnie od tego w jakim stopniu opiera się swój biznes o usługi internetowe, przynajmniej raz na jakiś czas konieczne jest skorzystanie z usług programisty.

Takie osoby znają jednak wartość swojej pracy i żeby można było myśleć o ich zatrudnieniu należałoby zaproponować przynajmniej sześć lub siedem tysięcy na rękę, co jest jednak niemożliwe w przypadku firm, które nie mają środków na stworzenie tak kosztownych etatów.

Programista na odległość

Ciekawą alternatywą jest jednak skorzystanie z pomocy programisty, którego zatrudnia się na godziny. Oferta typu programista wynajem jest wbrew pozorom o wiele popularniejsza niż mogłoby się wydawać. Niewątpliwą korzyścią związaną z zatrudnieniem takiego specjalisty jest to, że płaci się tylko wtedy, gdy programista ma coś do zrobienia. Jeżeli w ciągu całego miesiąca prace programistyczne zajmują jedynie kilka godzin, to firma będzie musiała zapłacić wyłącznie za ten czas. Nic więc dziwnego, że outsourcing programistów wybierają nie tylko małe firmy, ale również duże korporacje. Jest to również dobre rozwiązanie dla informatyków, bo zamiast nudzić się w pracy, w której nie ma dla nich zajęcia, mogą w tym czasie współpracować przy różnych projektach.

Wybór najlepszego specjalisty

Z takimi rozwiązaniami jak outsourcing kadr IT wiąże się jeszcze jedna korzyść, a mianowicie jeżeli jakiś specjalista nie będzie mógł poradzić sobie z powierzonymi mu pracami, to łatwo można skorzystać z usług kogoś innego. W przypadku umowy o pracę byłoby to mocno utrudnione.

2 komentarze do “Jak tanio zatrudnić programistę?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *